× Strona główna O mnie Oferta Psychoterapia Blog Wynajem gabinetów Kontakt

Wypalenie i jak mu zapobiegać?

Uczucie zmęczenia i zniechęcenia, wieczny brak energii i motywacji, utrata radości z życia – to tylko niektóre z syndromów wypalenia zawodowego. W dzisiejszych czasach, gdy ambitni pracownicy stawiają sobie coraz większe wymagania, nietrudno o pojawienie się wypalenia zawodowego nawet o dwudziestokilkulatków. Jak zapobiegać temu niekorzystnemu stanowi emocjonalnemu? U kogo szukać pomocy i wsparcia?

Czym jest wypalenie zawodowe?

O wypaleniu zawodowym można mówić wtedy, gdy dająca do tej pory satysfakcję praca przestaje dawać przyjemność, za to rodzi poczucie zmęczenia, frustrację, a także zabiera siły fizyczne i psychiczne. Najprościej mówiąc, wypalenie to skrajne wycieńczenie psychofizyczne. W jego zdiagnozowaniu może pomóc psycholog Katowice, który spojrzy na symptomy pacjenta z dystansu i będzie w stanie doradzić skuteczne rozwiązania, mające na celu poprawić zaistniałą sytuację.

W jaki sposób zapobiegać pojawieniu się wypalenia zawodowego?

Wypalenie zawodowe pojawia się zazwyczaj u osób bardzo mocno zaangażowanych w swoją pracę, mających wysoki stopień motywacji, a także poświęcających swojej pracy wiele godzin w ciągu dnia. W wyniku ciągłego napięcia, często niedostatecznej liczby godzin spędzonych na odpoczynek, pojawia się wypalenie zawodowe. W jaki sposób zapobiegać temu niekorzystnemu zjawisku? Przede wszystkim w okresach wytężonej pracy warto dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość snu (co najmniej 8-9 godzin), a także prawidłowo się odżywiać i nie ograniczać ruchu. Ważne jest opanowanie efektywnych technik radzenia sobie ze stresem. Pomocny może okazać się pod tym względem psychoterapeuta Katowice. Ważny jest również chwilowy odpoczynek od tematów zawodowych, jakimi dana osoba się do tej pory zajmowała. Psychoterapia Katowice może skutecznie nauczyć tego, w jaki sposób odrabiać lekcje z efektywnego odpoczynku – z dala od ekranu komputera, mediów społecznościowych czy rozpraszającego telewizora. Stosując się do porad psychologa i znajdując balans pomiędzy pracą a sferą prywatną można na nowo odnaleźć w sobie zapał i chęci do życia.

Kontakt

DIALOGI Centrum Psychoterapii Justyna Mikołajczak

Gabinet prywatny

Plebiscytowa 14/6
40-035 Katowice

Justyna Mikołajczak

tel: 668 133 466

e-mail: justyna.mikolajczak@interia.eu

Aneta Kościuszko - Underman

tel: 503 065 949

e-mail: aunderman@o2.pl

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ