× Strona główna O mnie Oferta Psychoterapia Blog Wynajem gabinetów Kontakt

Kiedy powinienem udać się na terapię par?

Terapia małżeńska stanowi świetny sposób na poprawę relacji pomiędzy partnerami, choć zazwyczaj niestety partnerzy decydują się na nią o wiele za późno. W jakich sytuacjach zdecydowanie warto podjąć się terapii par?

Punkt pierwszy: gdy obie strony dążą do poprawy relacji

Terapia małżeńska ma sens jedynie wtedy, gdy obie strony dostrzegają problem we wzajemnej relacji. W końcu spotkania ze specjalistą, na których opierają się terapie małżeńskie Katowice, będą kluczowe, jeśli każdy z małżonków zrozumie, że popełnia błędy. W sytuacji, gdy któraś ze stron związku jest już na tyle zniechęcona i zawiedziona zachowaniem drugiej, że stała się obojętna na jej starania, terapia dla par może nie spełnić pokładanych w niej nadziei. Wtedy jest już zazwyczaj za późno na ratowanie małżeństwa.

Punkt drugi: brak zrozumienia i problemy w komunikacji

To, że kobiety i mężczyźni różnią się od siebie drastycznie pod względem sposobu myślenia i postrzegania rzeczywistości, wiadomo nie od dziś. Problemy z komunikacją i wzajemnym zrozumieniem występują nawet w parach sprawiających wrażenie idealnych pod tym względem. Jeżeli obojgu osobom w związku zależy na poprawie komunikacji, psycholog Katowice może być wsparciem w wypracowaniu płaszczyzny porozumienia, otwarcia się na drugą osobę, a także nauki przyjęcia jej punktu widzenia i empatii.

Punkt trzeci: problemy z nadmierną zazdrością

Choć Violetta Villas śpiewała, że nie ma miłości bez zazdrości… doskonale wiemy, że nadmiar podejrzeń i negatywnych uczuć względem partnera lub partnerki działa niezwykle niszcząco na związek. Zazdrość w nadmiarze prowadzi do podważania dobrych intencji partnera, doszukiwania się w każdym jego czynie i spojrzeniu drugiego dna, budowania niezdrowej atmosfery i wiecznych kłótni. Z problemem nadmiernej i nieuzasadnionej zazdrości jednego z partnerów warto poważnie popracować podczas spotkań z terapeutą. Wysiłek włożony w przełamywanie własnych ograniczeń na pewno wpłynie kojąco i pozytywnie na rozwój związku i dobre relacje pomiędzy małżonkami.

Kontakt

DIALOGI Centrum Psychoterapii Justyna Mikołajczak

Gabinet prywatny

Plebiscytowa 14/6
40-035 Katowice

Justyna Mikołajczak

tel: 668 133 466

e-mail: justyna.mikolajczak@interia.eu

Aneta Kościuszko - Underman

tel: 503 065 949

e-mail: aunderman@o2.pl

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ